Receptura

RECEPTURA

V každé tobolce najdete hned 25 účinných látek, kde každá má své opodstatnění.

Aktivní látkaAktivní látka

Množství v denní dávce (3 tob.)

L-MethioninL-Methionin

160 mg

L-Cystein bázeL-Cystein báze

160 mg

Přeslička rolní (Equisetum arvense) extraktPřeslička rolní (Equisetum arvense) extrakt

100 mg

Kopřiva dvoudomá (Urtica dioica) extraktKopřiva dvoudomá (Urtica dioica) extrakt

100 mg

Hydrolyzovaný kolagenHydrolyzovaný kolagen

100 mg

Vitamín C (kyselina L-askorbová)Vitamín C (kyselina L-askorbová)

80 mg (*RHP 100 %)

MSMMSM

50 mg

Kyselina hyaluronová (hyaluronát sodný)Kyselina hyaluronová (hyaluronát sodný)

50 mg

Pivovarské kvasnicePivovarské kvasnice

50 mg

Kurkuma dlouhá (Curcuma longa) - extraktKurkuma dlouhá (Curcuma longa) - extrakt

40 mg

Kyselina pantothenová (D-pantothenát vápenatý)Kyselina pantothenová (D-pantothenát vápenatý)

40 mg (*RHP 666 %)

Saw Palmetto (Serenoa repens) - extrakt 4:1Saw Palmetto (Serenoa repens) - extrakt 4:1

20 mg

PABA (kyselina para-aminobenzoová)PABA (kyselina para-aminobenzoová)

20 mg

L-Lysine hydrochloridL-Lysine hydrochlorid

20 mg

Černý pepř (Piper nigrum) extraktČerný pepř (Piper nigrum) extrakt

20 mg

Zinek (citrát zinečnatý)Zinek (citrát zinečnatý)

15 mg (*RHP 150 %)

Vitamín E (DL-alfa-tokoferyl-acetát)Vitamín E (DL-alfa-tokoferyl-acetát)

12 mg (*RHP 100 %)

Vitamín B6 (pyridoxin hydrochlorid)Vitamín B6 (pyridoxin hydrochlorid)

4 mg (*RHP 286 %)

Astaxanthin (Haematococcus pluvialis)Astaxanthin (Haematococcus pluvialis)

1 mg

Měď (glukonát měďnatý)Měď (glukonát měďnatý)

1 mg (*RHP 100 %)

Vitamín A (retinyl acetát)Vitamín A (retinyl acetát)

800 µg (*RHP 100 %)

Kyselina listová (kyselina pteroylmonoglutamová)Kyselina listová (kyselina pteroylmonoglutamová)

500 µg (*RHP 250 %)

Biotin (D-Biotin)Biotin (D-Biotin)

250 µg (*RHP 500 %)

Jód (chaluha bublinatá)Jód (chaluha bublinatá)

200 µg (*RHP 133 %)

Selen (L-seleno-methionin)Selen (L-seleno-methionin)

200 µg (*RHP 364 %)

Želatinové tobolky, protispékavá látka: hořečnaté soli mastných kyselin rostlinného původu.

*RHP = Referenční hodnota příjmu. Žádné látky nepřesahují nejvyšší přípustné množství.

RECEPTURA

V každé tobolce najdete hned 25 účinných látek, kde každá má své opodstatnění.

Receptura
Astaxanthin

Jedna z látek budoucnosti. Astaxanthin je silný přírodní antioxidant s velmi širokým spektrem pozitivních účinků na organismus. Je čím dál populárnější, pokud jde o naše vlasy, nehty a pleť. Chrání naše buňky a tkáně před oxidačním stresem a škodlivým UV zářením.

Receptura
Biotin

Biotin neboli vitamín B7 je přímo spojený s krásnými a silnými kadeřemi a zdravou pletí. Když se vám kvalita vlasů či kůže výrazně zhorší, je velmi pravděpodobné, že ho přijímáte ve své stravě málo. Díky biotinu mohou růst vlasy rychleji a dosáhnout větší délky.

Receptura
L-Methionin

L–methionin je jedna ze základních aminokyselin a velký pomocník při vypadávání vlasů. Má v sobě atom síry a dovede přímo vyživovat buňky ve vlasech, nehtech a kůži. Tělo si ho samo neumí vyrobit a pokud trpí jeho nedostatkem, vlasy slábnou, šediví a vypadávají. Proto je třeba L-methionin organismu pravidelně dodávat.

Receptura
Hydrolyzovaný kolagen

Kolagen je důležitý hlavně pro kůži a klouby, ale dokáže si poradit i s mdlými a lámajícími se vlasy. Vlastní produkce kolagenu v těle postupně s přibývajícím věkem klesá, už kolem čtyřicítky tak můžete trpět jeho nedostatek. To se projevuje hlavně suchou pokožkou a tvorbou vrásek. Dostatek kolagenu naopak dodá pokožce, vlasům i nehtům větší pružnost a zdravý vzhled. Ne nadarmo se mu říká „elixír mládí“.

Receptura
Přeslička rolní - extrakt

Tato bylinka je nejčastěji uživaná při padání vlasů. Podporuje jejich růst a dodává jim pružnost, pevnost a sílu. Pomáhá ale také na lupy. Dále přeslička rolní zlepšuje kvalitu pokožky a zpevňuje nehty. Pro maximální efekt se doporučuje užívání v kombinaci s dalšími účinnými látkami.

Receptura
Kopřiva dvoudomá - extrakt

Kopřiva dvoudomá chrání vlasy před nadměrným vypadáváním. Kromě toho zvládne hned několik věcí najednou: posiluje vlasovou pokožku, podporuje růst vlasů, vrací jim přirozený lesk a omezuje vznik lupů. To není špatné, že? Kopřiva a všechny typy vlasů jsou prostě dobří přátelé.

Receptura
Pivovarské kvasnice

Chcete silné, lesklé a hedvábné vlasy? Hledáte recept na krásné vlasy? Jestli jsou vaše vlasy jakkoliv poničeny, pivovarské kvasnice jsou pro ně neocenitelným zdrojem bílkovin, vitamínu B, stopových prvků a minerálů. Posílí celkovou vitalitu vašeho organismu, pročistí pokožku a podpoří regeneraci vlasů a nehtů.

Receptura
PABA

PABA přispívá k přirozené detoxikaci organismu a chrání tak náš organismus před škodlivými vlivy okolí. Zároveň pomáhá udržovat naše vlasy, pokožku a nehty v dobré kondici. Z těla se vylučuje a neukládá se do zásoby. Proto je velmi vhodné její doplňování.

Receptura
Vitamín A

Pro zdravé vlasy, nehty a kůži je vitamín A nezbytný. Podporuje produkci kožního mazu, který hydratuje vlasové kořínky a tím chrání vlasy před suchostí, třepením, lámáním a padáním.

Receptura
Kyselina pantothenová

Kyselina pantothenová (vitamín B5) je také důležitá pro zdraví a krásu našich vlasů a pokožky. Má hlavně skvělé hydratační schopnosti. Běžně se s ní setkáme třeba v hydratačních krémech a posilujících šamponech.

Receptura
Vitamín B6

Vitamín B6 je ten pravý, když jde o růst našich vlasů a zároveň o jejich padání. Je totiž přímo zodpovědný za aktivaci vlasových folikul. Navíc je pomocníkem při tvorbě keratinu a melaninu – díky nim vlasy získávají svoji sílu, pružnost a barvu.

Receptura
Kyselina listová

Kyselina listová (nebo také vitamín B9) je důležitá pro dozrávání červených krvinek, buněčné dělení a další procesy zásadní pro život.

Receptura
Vitamín C

Vitamín C je všestranná látka, která pomáhá nejen posílit náš imunitní systém, ale je nezbytná i pro krásu našich vlasů. Céčko si velmi dobře rozumí s kolagenem (který je důležitý hlavně pro kůži a klouby), jehož účinky pomáhá zesilovat a udržet.

Receptura
Vitamín E

Vitamín E chrání buňky ve vlasech, nehtech i kůži před poškozením a předčasným stárnutím. Podílí se na procesech, které spouští vlasové folikuly, aby produkovali více vlasů. Díky tomuto antioxidantu tak vlasy rychleji rostou, jsou hebčí, silnější a plné života.

Receptura
Selen

Selen je důležitým stopovým prvkem, který vyživuje vlasy. Svou roli hraje hlavně při zahájení jejich růstu. Jeden experiment prokázal, že ho naprosto nové vlasy k sobě stahují z krevního oběhu. Podílí se tak na rychlejší vlasové obnově.

Receptura
Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová dělá se suchými a lámavými vlasy doslova zázraky. Regeneruje a vyživuje je tím, že proniká do vlasových vláken a dodává jim potřebnou vlhkost. Vaše vlasy tak budou znovu krásně pevné, pružné a lesklé.

Receptura
Zinek

Zinek je klíčový minerál, který vaše vlasy a pleť udrží déle mladé a při síle. Jeho nedostatek se považuje za jednu z hlavních příčin vypadávání vlasů. Tělo si zinek nedokáže vyrobit, proto mu musíme pomoct příjmem z vnějších zdrojů.

Receptura
L-Cystein

Aminokyseliny jako L-cystein mají zásadní vliv na růst a kvalitu vlasů. Dodává vlasovým buňkám síru a podílí se na tvorbě keratinu. Pomáhá tak udržovat vaše vlasy silné a nezdolně pevné.

Receptura
MSM

MSM je organická sloučenina síry, která má blahodárné účinky na vlasy, nehty a pokožku. Stačí několik týdnů užívání a vaše vlasy se zpevní a zlepší se jejich celková struktura a odolnost vůči negativním vlivům. Účinnost MSM se zvyšuje obzvlášť v kombinaci s vitamínem C.

Receptura
Měď

Měď je důležitá kvůli metabolismu i jako významný antioxidant. Působí na tvorbu kolagenu, melaninu a zlepšuje vstřebatelnost železa. Podílí se tak přímo na procesech ovlivňujících kvalitu naší pleti a vlasů.

Receptura
Jód

Jód je významný minerál pro zdraví našich vlasů, kůže, nehtů a zubů. Podílí se na správné funkci štítné žlázy, která ovlivňuje spotřebu energie v těle. Celkově tak podporuje trávicí systém a urychluje metabolismus.

Receptura
Saw Palmetto - extrakt

Saw Palmetto extrakt působí příznivě při vypadávání vlasů. V praxi se ukazuje jako vhodný přírodní pomocník obzvlášť při začínajících komplikacích tohoto typu. Pozitivní výsledky byly zaznamenány u mužů i u žen.

Receptura
L-Lysine

L-Lysine je esenciální aminokyselina, která je důležitou stavební součástí bílkovin v těle. Hraje také zásadní úlohu při budování imunity a pomáhá v boji s opary.

Receptura
Curcumin - extrakt

Síla kurkumy spočívá hlavně v jeho protizánětlivých vlastnostech.

Receptura
Piperin - extrakt

Piperin je extrakt z černého pepře, který zlepšuje vstřebávání a biologickou využitelnost důležitých živin přijímaných v potravě i doplňcích stravy v řádech stovek procent. Díky tomu je zaručena maximální účinnost všech přírodních látek obsažených v denní dávce přípravku Foligo.