CategoriesBlog

6 tipů, jak na husté vlasy: Výživa na prvním místě

husté vlasy

Husté vlasy, které by okolí okouzlovaly svým objemem, si přeje mnoho žen. Problém je však v tom, že ne každé z nás je příroda nadělila do vínku, proto musíme mnohdy pracovat s tím, co máme k dispozici. Existují nějaké tipy a triky, jak zlepšit jejich hustotu, sílu a pevnost? 

Možná na sociálních sítích sledujete některé ze světových celebrit a samy sebe se neustále ptáte, jak to dělají, že mají stále tak husté, dlouhé a silné vlasy. Je ale důležité si uvědomit, že ani tyto dámy mnohdy neměly štěstí v genetické loterii a stylisté jejich vzhledu pomáhají nejrůznějšími umělými prameny a příčesky.

Jenže, toto řešení není pro každou ženu vhodné. Slabé, jemné a řídké vlasy nemusí být na nošení těžkých příčesků připravené, takže to může snadno vyústit v jejich zvýšené padání. Některé umělé příčesky navíc nevypadají přirozeně.

Jednou z nejlepších voleb je tedy nalezení hlavní příčiny problému se slabými a jemnými vlasy a jeho následné odstranění. V neposlední řadě také ničemu neuškodí dlouhodobá změna kosmetické péče a vnitřní výživy, protože na vlasy mají velký vliv i tyto dva na první pohled možná poněkud zanedbatelné faktory.

Jak na to tedy jít správně?

Proč nemám husté vlasy? – příčiny

Slabé a jemné vlasy, které postrádají objem, můžete mít ve své genetické výbavě. Na druhou stranu, není třeba plakat nad rozlitým mlékem, pokud správně přistoupíte ke své pečující rutině, můžete jejich vzhled značně vylepšit. (Funguje to ale i obráceně, takže jejich stav můžete nevhodnou péčí a kosmetikou naopak zhoršit.)

proč nemám husté vlasy příčny

Na hustotu vlasů má také vliv:

 • Přirozený proces stárnutí
 • Stres
 • Činnost hormonů (menopauza, těhotenství…)
 • Zdravotní stav (rakovina, onemocnění štítné žlázy…)
 • Nevhodná kosmetika
 • Nedostatečná vnitřní výživa
 • Deficit některých živin (zinek, železo…)

Jak tedy vidíte, důvodů, proč vaše vlasy nevypadají tak, jak byste si představovaly, existuje nespočet. Mnohé z nich ale můžete ovlivnit svým postojem, takže nejde o nic, co by nešlo napravit.

Jak zabránit ztrátě vlasů?

Jedním z tipů, který můžete vyzkoušet, je omezení stresové zátěže. I když se to mnohdy snáze řekne než udělá, pomoci vám může například změna zaměstnání a delegování povinností na další osoby. (Naštěstí žijeme v době, kdy vám nákup přivezou až ke dveřím a snadno si objednáte někoho na úklid.) Pomoci vám může i psaní deníku, meditace a cvičení jógy.

Samozřejmě ale nejde o jediný faktor. Pozor byste si měly dávat i na to, jakou používáte kosmetiku a na to, co si každý den pokládáte na talíř. O dalších tipech, které se týkají především péče, se však budeme bavit níže.

jak podpořit hustotu a objem vlasů

6 tipů, jak podpořit hustotu a objem vlasů

Vitamíny pro husté vlasy

Vlasy potřebují ke svému normálnímu růstu a zdravému vzhledu kvalitní vnitřní výživu, proto je důležité, abyste měly ve svém jídelníčku stabilní přísun všech důležitých živin. Na vlasy má pozitivní vliv například vitamín E, vitamín A a vitamíny skupiny B, které jsou důležité pro normální metabolismus. Vynechávat by se neměl ale ani vitamín D a vitamín C. Vitamín C je antioxidant, který chrání vlasy před předčasným poškozením a stárnutím, také je ale důležitý pro normální vstřebávání železa a kolagenu.

Bylinky pro husté vlasy

Vyhýbat se nemusíte ani bylinkám na vlasy, z nichž mnohé znaly už naše babičky a prababičky. S pěstěným vzhledem vlasů se tradičně spojuje kopřiva dvoudomá, která se dá používat jak vnitřně, tak ve formě kosmetických přípravků. Vaší pozornosti by neměla uniknout ani přeslička rolní, která se doporučuje na podporu růstu vlasů a jejich kvality.

vitamíny pro husté vlasy
bylinky pro husté vlasy

Šampon na husté vlasy

Šampony, které si pravidelně kupujete v drogerii, mnohdy obsahují agresivní chemii, která poškozuje a vysušuje vlasy. Mnohem lepší volbou pro vás v tomto ohledu bude používání kvalitních přírodních šamponů bez sulfátů, které obsahují kofein a extrakty z bylinek, které podporují růst vlasů a pečují o jejich vzhled.

Na etiketě se snažte hledat kromě kofeinu i:

 • Extrakt z konopí
 • Extrakt z kopřivy
 • Šťávu z aloe vera
 • Panthenol

A mnoho dalších látek, které podporují hydrataci, lesk a hustotu vlasů. Naprostou samozřejmostí by mělo být používání bezsulfátového kondicionéru ze stejné řady.

Masáž pokožky hlavy

Rozhodně nic nepokazíte ani tím, že se rozhodnete pravidelně provádět jemnou masáž hlavy. Vždy ji provádějte bříšky prstů po dobu několika minut. Aby byla masáž účinnější, můžete si před ní aplikovat na pokožku hlavy rozmarýnový olej nebo vlasovou vodu s kopřivou, konopím nebo lopuchem.

jak zabránit ztrátě vlasů
jak na husté vlasy

Šetrná péče

Tento bod rozhodně nepřeskakujte, protože jeho uvedení do praxe může způsobit velký rozdíl. V první řadě se zamyslete nad tím, jestli je opravdu nutný každodenní tepelný styling vlasů. Jelikož teplý vzduch zbavuje vlasy hydratace, může podporovat jejich vysušování a lámání. V případě, že už to musí z nějakého důvodu být, nepoužívejte nejvyšší teplotu a použijte sprej na ochranu vlasů proti teplu. Vlasy by se také neměly upravovat ve chvíli, kdy jsou úplně mokré. (Proto je nechte trochu proschnout.)

Dále by se nemělo ignorovat pravidelné stříhání konečků. Zničené a suché konečky se snáze ulamují, takže dochází k samovolnému zkracování vlasů. V neposlední řadě vám může pomoci používání šetrnějších barev na vlasy, umývání vlasů v teplé, nikoliv horké vodě a používání ručníku z mikrovlákna, který nepoškodí vlasy krátce po mytí.

Správná výživa na prvním místě

Babské rady a další tipy a triky už jsme si představily, ještě jsme ale nemluvily o kvalitních přírodních doplňcích stravy na podporu růstu a kvality vlasů, z jejichž složení může těžit i pokožka s nehty. Kromě výše zmíněných vitamínů a bylinek v doplňcích stravy tohoto typu hledejte i pivovarské kvasnice, astaxanthin, L-Methionin, L-Cystein, L-Lysine, selen, kolagen, zinek, železo a další.

Výhodou vícesložkového složení je jeho komplexnost. Všechny tyto živiny se podporují navzájem, takže mohou pomoci omezit vypadávání vlasů, podpořit jejich sílu, lesk i délku. Po nějakém čase také můžete jako vedlejší efekt zaznamenat i posílení nehtů a zdravější vzhled kůže.