CategoriesBlog

Nejlepší účinky methioninu na vlasy a nehty

methionin na vlasy

Chcete krásné vlasy a nehty? V tom případě byste neměly zapomínat tělu dodat štědrou porci methioninu. Co to ale vlastně přesně je? A co vám může jeho pravidelné užívání nabídnout? To zjistíte v našem dnešním článku.

Aby byly naše vlasy a nehty krásné, pěstěné a silné, neobejde se to jen bez správně zvolené pečující rutiny, ale také bez kvalitní vnitřní výživy, která podporuje růst buněk a jejich ochranu před předčasným poškozením. Rozhodně tedy nemávejte rukou nad tím, co si pokládáte na talíř.

Některé složky by pak neměly chybět ani ve vícesložkových doplňcích stravy na podporu kůže, vlasů a nehtů, po kterých ženy sahají v době, kdy jim vlasy více padají, nerostou tak, jak by měly, jsou viditelně zničené nebo když řeší jiné estetické trable, které jim ubírají sebevědomí.

Co je to L-methionin?

Methionin patří do kategorie proteinogenních esenciálních aminokyselin. (Zajímavostí je, že je v těle nejméně zastoupen.) Tělo tuto látku zároveň nedovede samo syntetizovat, proto potřebuje, abychom mu ji dodávaly z vnějších zdrojů. Je totiž důležitá pro normální biosyntézu bílkovin, ke kterým řadíme třeba keratin, který si nejčastěji spojujeme s pěstěným vzhledem nehtů a vlasů.

methionin účinky vlasy nehty

Jak methionin funguje?

Jak už bylo řečeno, methionin se podílí na tvorbě některých důležitých látek, o kterých víme, že přispívají k podpoře pěstěného vzhledu nehtů a vlasů. A to je právě jeden z hlavních důvodů, proč bychom ho měli do těla nějakým způsobem pravidelně dodávat.

Nejlepší účinky methioninu

Methionin se spojuje s širokým spektrem možných pozitiv. Má se za to, že by mohl omezit stárnutí buněk. Také je může potenciálně ochránit před negativním působením vnějších vlivů. Někteří lidé po něm sahají i v době, kdy chtějí podpořit detoxikaci organismu.

Methionin na vlasy a nehty

Největší využití má methionin v oblasti péče o vlasy a nehty. Užívá se například v době, kdy máme zájem o podporu růstu vlasů a o omezení jejich vypadávání, které se může objevit během stresujícího životního období či po nemoci.

Dále se tato látka používá na podporu růstu a posílení nehtů, které se mohou vlivem různých faktorů, začít třepit a lámat. Nejlepší je ho ale kombinovat i s dalšími látkami.

methionin užívání
methionin vlasy nehty pleť

S čím ho kombinovat a jak ho užívat?

Methionin se přirozeně nachází v některých potravinách, například v mase, rybách či v obilovinách. Také ale můžete sáhnout po vícesložkových doplňcích stravy na podporu normálního stavu vlasů, nehtů a pokožky.

V jejich složení byste měly vedle sebe ideálně najít:

  • L-methionin
  • Kopřivu dvoudomou
  • Pivovarské kvasnice
  • Přesličku rolní
  • Selen
  • Zinek
  • Astaxanthin
  • Vitamín E
  • Biotin

A mnoho dalších.

Některé z výše uvedených látek podporují normální stav pokožky, která je pro normální stav vlasů taktéž velmi důležitá. Další zase patří do kategorie antioxidantů, které chrání buňky před předčasným stárnutím a před poškozením. Také byste však neměly zapomínat ani na vhodně zvolenou pečující rutinu, která má na normální stav vlasů, kůže a nehtů také nemalý vliv.